SPR Łukovia Łuków

Oficjalna strona klubu

ROZPOCZĘCIE LIGI WOJEWÓDZKIEJ LZPR W SEZONIE 2019/2020

Rozgrywki ligowe współfinansowane z dotacji UMWL


UMWLlogoLZPRLogo 2018


Łukovia wygrywa turniej we Francji

Email Drukuj PDF

Francja1   W dniach 2-6.06.2017 roku zawodniczki SPR Łukovia (rocznik 2003) uczestniczyły w turnieju piłki ręcznej w mieście partnerskim Voisins le Bretonneux we Francji. Pobyt odbył się w ramach wymiany młodzieżowej między naszymi miastami.

 W turnieju wystąpiło 41 zespołów z Francji i zespół SPR Łukovia Łuków, jako jedyny z zagranicy. Dziewczęta i chłopcy grali w katagoriach U-13, U-15, U-17. Nasze dziewczęta grały w kategorii U-15 i były najmłodszym zespołem. Nie przeszkodziło to zawodniczkom Łukovii w zdecydowanym zwycięstwie w turnieju. Nasz bilans w turnieju to 7 zwycięstw. Wszystkie mecze rozgrywane były na boisku trawiastym.
W trakcie turnieju nasze zawodniczki zostały poproszone o rozegranie meczy pokazowego z zespołem francuskim, w którego barwach grały zawodniczki 2-3 lata starsze od naszych dziewcząt. Jednak na boisku różnica wieku nie miała znaczenia i zawodniczki Łukovii wygrały ten mecz, obserwowany przez zespoły biorące udział w tunieju.

Trzy najlepsze zespoły w naszej kategorii to:
1. SPR Łukovia Łuków
2. Voisins le Brettoneux / Guyancourt
3. Ezy
Najlepszą zawodniczką turnieju została Natalia Kalińska z Łukovii.
W czasie pobytu zawodniczki zwiedzały także Paryż, oraz spędziły cały dzień w Disneyland. Podczas całego pobytu byliśmy pod opieką rodzin francuskich.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w wyjedzie rodzicom zawodniczek oraz Burmistrzowi Miasta Łuków.

Francja1

Francja2

Francja3

Francja4

Francja5

Francja6

Francja7

Francja8